loading...

Code Center

جاب یاب|نیازمندیها،استخدام

ماجرای چاپ اسکناس برای بانک مسکن، پسر پله بازداشت شد ، وقتی عضو سازمان تروریستی را فعال حقوق کودک جا می‌زنند و... از جمله مهمترین اخبار ویژه روزنامه های امشب است. *کیهان محقق‌ آمریکایی: دروغ و ج

آخرین ارسال های انجمن

اخبار ویژه روزنامه های پنجشنبه؛19 تیر93

ادمین جاب یاب بازدید : 665 پنجشنبه 19 تیر 1393 : 6:26 قبل از ظهر نظرات (0)

ماجرای چاپ اسکناس برای بانک مسکن، پسر پله بازداشت شد ، وقتی عضو سازمان تروریستی را فعال حقوق کودک جا می‌زنند و... از جمله مهمترین اخبار ویژه روزنامه های امشب است.


*کیهان 

محقق‌ آمریکایی: دروغ و جعل سند مبنای جنجال هسته‌ای علیه ایران بود

یک خبرنگار و محقق آمریکایی ضمن انتشار کتاب بحران ساختگی تصریح کرد کل ماجرای جنجال علیه برنامه هسته‌ای ایران براساس جعل سند و برای هدف براندازی رژیم طراحی شده بود.

گرت پورتر که از منتقدان جنگ ویتنام می‌باشد کتاب «بحران ساختگی: داستان ناگفته خطر اتمی ایران» را پس از 6 سال تحقیق و بررسی تألیف کرده است.

به گزارش گویانیوز، او تاریخدان آمریکایی است که برای کشف حقیقت و پی بردن به جنبه‌های پنهان بحران اتمی ایران؛ تمامی اسناد محرمانه و غیرمحرمانه، انعکاسات رسانه‌ای؛ اظهارات مقامات دولتی آمریکا در برابر کمیسیون‌های متعدد کنگره آمریکا؛ اسناد سازمان سیا و وزارت دفاع آمریکا را علاوه بر تمامی اسناد و گزارشات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و سازمان ملل در این مورد را بررسی کرده و با برخی تنظیم‌کنندگان آن گزارشات مصاحبه نموده و نهایتاً به این نتیجه رسیده است که بحران اتمی ایران ساخته و پرداخته تاریک‌خانه‌هایی واقع در تل‌آویو و واشنگتن بوده و با هدف «تغییر رژیم» ایران تعقیب شده است.

براساس بررسی‌های این کتاب؛ رابرت گیتس؛ وزیر سابق دفاع آمریکا؛ که دو سال پیش بازنشسته شد و در 20 سال گذشته بر مناصب عالی دولتی اعم از ریاست سازمان سیا و وزارت دفاع آمریکا تکیه زده بود؛ نقش کلیدی در اشاعه این دروغ در سطح جهان داشته است.
تلاش 6 ساله گرت پورتر که سابقه تدریس در آمریکن یونیورسیتی و کالج نیویورک را دارد، به نگارش کتابی 312 صفحه‌ای منجر شد که هم‌اکنون در برخی محافل سیاسی و تصمیم‌گیری آمریکا تنش ایجاد کرده و خاطرات تلخ ارائه اطلاعات غلط؛ که منجر به فاجعه حمله آمریکا و متحدانش به عراق شد را به یاد آورد. به نوشته پورتر «تولیدکنندگان اسناد جعلی در مورد برنامه هسته‌ای تسلیحاتی ایران به خوبی از تجربیات تولید اسناد مشابه در مورد عراق بهره گرفته و تلاش فراوان کردند که حفره‌های موجود در آن اسناد را پر کرده و آن را عوام‌پسند کنند.»

کتاب «بحران ساختگی»، با تکیه بر گفت‌وگو‌هایی با مقام‌های ایرانی و مقام‌های سابق آژانس بین‌المللی انرژی اتمی،‌نشان می‌دهد که چگونه از آژانس سوءاستفاده شده است تا گزارش‌هایی ارائه کند که به طور ضمنی وجود فعالیت هسته‌ای پنهانی در ایران را تایید کند؛ گزارش‌هایی که پایه و اساس اصلی آنها اسنادی بود که اسرائیل تولید کرده بود. این کتاب همچنین به گزارش‌هایی می‌پردازد که سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) و دیگر نهادهای اطلاعاتی این کشور برای اثبات ادعای خود مبنی بر اینکه برنامه هسته‌ای ایران با هدف تولید سلاح کشتار جمعی است؛ جعل کردند.

به گزارش گویانیوز: گراهام فولر، معاون رئیس شورای اطلاعات ملی در سازمان سیا و نویسنده کتاب‌های «جهانی بدون اسلام» و «سه واقعیت و یک دروغ» در مورد این کتاب چنین نوشت: «در شرایطی که بسیاری از خبرنگاران غربی احساس مسئولیتی در قبال اخبار مربوط به «ایران هسته‌ای» ندارند و همزمان از رویارویی شدید و احتمال جنگ حرف می‌زنند، کتاب پورتر دیدگاهی متفاوت همراه با جزئیاتی فراوان در مورد وارونه جلوه دادن «شواهد» برای تامین و پشتیبانی از اهداف سیاسی مشکوک آمریکا و اسرائیل ارائه می‌دهد.

فصل اول کتاب به تاریخچه برنامه هسته‌ای ایران در زمان شاه می‌پردازد و نشان می‌دهد این برنامه با حمایت فنی و لوژستیکی آلمان و فرانسه پیش می‌رفت و آمریکا نیز مشکلی با آن نداشت. «ایران برنامه هسته‌ای خود را در زمان حکومت پهلوی دوم آغاز کرد.

در آن زمان، ایالات متحده و اسرائیل با دیکتاتور ایران متحد بودند و به برنامه هسته‌ای ایران اهمیت نمی‌دادند. اما پس از سقوط رژیم شاه در 1357، ایالات متحده، از همان سالهای اولیه 1360، به طور تهاجم آمیز مداخله کرد تا ایران را از تعقیب حق قانونی خود برای دستیابی به انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای، بازدارد.»

پورتر تصریح می‌کند: همزمان ایران نیاز خود با دریافت سوخت برای رآکتور آزمایشی تهران؛ و برای مصارف بهداشتی را به آگاهی آژانس بین‌المللی انرژی رساند و از این نهاد برای تامین نیازهای خود درخواست کمک کرد ولی با پاسخ مناسب روبرو نشد. در این دوران ایران با کمبود شدید برق روبرو شد و جهت رفع این مشکل مجدداً به فکر راه‌اندازی نیروگاه اتمی بوشهر افتاد که 90 درصد ساختمان و تاسیسات آن توسط شرکت زیمنس آلمان تکمیل شده بود. آلمان تحت فشار آمریکا از تکمیل پروژه نیروگاه اتمی بوشهر خودداری کرد و هیچ کشور غربی دیگر حاضر به همکاری با ایران در این پروژه نشد.

نمایندگان ایران برای تعقیب قرارداد تامین سوخت از شرکت «اورودیف» فرانسه که یک و نیم میلیارد دلار سرمایه ایران را در ازاء تامین سوخت در اختیار داشت؛ وارد مذاکره شد. ولی آمریکا در زمان ریگان فرانسه و دیگر هم‌پیمانان خود را از تامین سوخت مورد نیاز ایران؛ که در چارچوب مقررات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بود؛ منع کرد. از آن پس تمامی تلاش‌های قانونی ایران با کارشکنی آمریکا روبرو شد تا جایی که ایران مجبور گردید به فکر خودکفایی در تامین سوخت هسته‌ای افتاده و در این راستا به خرید تجهیزات غنی‌سازی اورانیوم بپردازد.

به نوشته پورتر؛ ایران می‌دانست که اگر لیست خریدهای خود را در اختیار آژانس قرار دهد آمریکا برای توقف این معاملات از هیچگونه فشار و تلاشی فروگذار نخواهد نمود.

به نوشته پورتر «علی‌رغم اتهامات بعدی آمریکا و اسرائیل مبنی بر اینکه ایران علاقمند به کسب فن‌آوری غنی‌سازی اورانیوم به منظور نیل به تسلیحات هسته‌ای است، هیچ مدرک و سند قاطعی تاکنون در پشتیبانی از این ادعاها ارائه نشده است.»

پورتر بعد از اشاره به حمایت آمریکا از رژیم صدام در حمله به ایران به ریاست گیتس در سازمان سیا اشاره می‌کند. بعد از اینکه گیتس رئیس سازمان سیا شد پراکندن اطلاعات غلط ادامه یافت. بر پایه اسنادی که پورتر بدست آورده؛ گیتس اولین کسی بود که در اظهارات خود در برابر کمیسیون قوای مسلح کنگره آمریکا در 7 فروردین 1372 بدون ارائه سند و یا مدرکی گفت «ایران در حال دستیابی به قابلیت تولید سلاح کشتار جمعی و خواهان کسب توانايی ساخت سلاح اتمی است». به نظر می‌رسد که جمله «قابلیت تولید سلاح اتمی» از همین زمان مرسوم شده باشد.

بپرسید چرا فقط در پستو می‌گوید تقلب دروغ بود؟! 

مشاور خاتمی و رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک در دولت اصلاحات گفت اصلاحات یک گفتمان و خاتمی یک ایده است اما اعتدال گفتمان نیست.

محمدرضا تاجیک در مصاحبه با روزنامه آرمان اظهار داشت: خاتمی ترجمان و تجلی یک گفتمان، یک قدرت، یک سیاست متفاوت است. او یک فرد نیست، یک ایده‌ است، یک اندیشه است، یک منش است، یک روش است. ممکن است عرصه سیاست و قدرت امروز و فردای ما خاتمی را برنتابد، اما نمی‌تواند خاتمیسم را از متن به حاشیه بکشاند. خاتمیسم جزئی لایتجزا از تاریخ اکنون و آینده ما باقی خواهد ماند.

وی در پاسخ این سؤال که آیا گفتمان اعتدال ادامه گفتمان اصلاح‌طلبی است، اظهار داشت: نمی‌توان از گفتمانی به نام گفتمان اعتدال سخن گفت. ما در دوران پیشاتولد یا پیشاتدوین این گفتمان به سر می‌بریم. حتی اگر بتوان از «گفتمانی در راه» به نام گفتمان اعتدال سخن گفت، تردیدی نباید داشت که این گفتمان اکنون در مرحله جنینی خود است و هنوز برای تشخیص دختر یا پسر بودن، سالم یا ناقص‌بودن، سفید یا سیاه بودن، زنده یا مرده، و طبیعی یا سزارینی به دنیا آمدن آن، خیلی زود است. آنچه در آن تردید نیست تکرار و بازتاب برخی مفاهیم و ایده‌ها و آموزه‌های اصلاح‌طلبی در پیکره و ساحت گفتمانی اعتدال‌گرایی است. با وجود این جغرافیای مشترک مفهومی، جریان اعتدال‌گرایی را نمی‌توان ادامه طبیعی و بدیهی اصلاح‌طلبی فرض کرد.

وی ضمن پوپولیستی خواندن دولت روحانی ادامه می‌دهد: اگرچه مفهوم اعتدال ریشه در ادبیات دیرینه این مرز و بوم دارد، اما اعتدال به مثابه یا به نام یک جریان یا یک گفتمان، در دامان شرایط انتخاباتی متولد می‌شود. لذا بیش و پیش از آنکه یک گفتمان معرفتی و اندیشگی باشد یک گفتمان سیاسی است. بنابراین صرفا از روی تساهل و تسامح می‌توان از چنین گفتمانی سخن گفت.

تاجیک گفت: جریان اعتدال‌گرای «واقعا موجود» را نمی‌توان در قاب و قالب یک گفتمان نقاشی کرد. بی‌تردید، عدم شناسایی دو فاکتو یا دوژوه جریان اعتدال‌گرایی به مثابه یک گفتمان، بدان معنا نیست که می‌توانیم آن را «روش» بدانیم و بنامیم.

این اظهارات در حالی است که وی در آخرین سال‌های دولت اصلاحات اذعان کرده بود: «اگر یک نفر آدم یک تعریف از اصلاحات داد که دو نفر اصلاح‌طلب پیرامونش اجتماع کردند، من هرچیز را قبول دارم. ما در تعریف اصلاحات ماندیم؛‌ شش سال است.» خاتمی نیز تا همین سال‌های اخیر تصریح کرده که اصلاحات هرگز تعریف نشد. بدتر از همه این‌که از مدل ادعایی اصلاح‌طلبی قائل به ساختار، افراطی‌گری و ساختارشکنی و آشوب‌افکنی بیرون آمد. در انتخابات سال گذشته نیز با فهم اینکه مردم به اصلاح‌طلبان روی خوش نشان نمی‌دهند، 

اصلاح‌طلبان نامزد خود (عارف) را وادار به انصراف و طفیلی‌وار از روحانی حمایت کردند که به اذعان خودشان تا هفته‌های آخر جزو نامزدهای آنان نبود.

اما درباره بلوف «خاتمیسم» باید پرسید این چه ایسمی است که بارها از سوی خود مدعیان اصلاح‌طلبی لگدکوب شد. آیا غیر از این است که اصلاح‌طلبان در دولت اصلاحات خاتمی را تهدید می‌کردند که ما خودمان تو را روی کار آورده‌ایم و اگر همراهی نکنی از قطار اصلاحات پیاده می‌کنیم؟! آیا به خاتمی اردک لنگ و شاه سلطان حسین صفوی نگفتند؟ و آیا خود خاتمی ضمن ادعای اصلاح طلبی، دنباله‌رو آشوب‌طلبی افراطیون نشد و اعتبار نیم سوز خود را به آتش آشوب‌طلبی نکشید؟!

یادآور می‌شود طی روزهای اخیر نشریات زنجیره‌ای در اقدامی هماهنگ، به ترویج خاتمی و تطهیر وی از خیانت‌های روزگار فتنه روی آورده‌اند و برای «حق بیان» وی ابراز نگرانی می‌کنند! حال آن که خاتمی با وجود اعتراف به دروغ‌بودن ادعای تقلب در چند محفل خصوصی، بیان و زبانش بند آمده و آن قدر جرأت و حریت ندارد که همین واقعیت را به مردم بگوید. چرا که در آن صورت وسعت خیانت‌‌ وی و دیگر دست‌اندرکاران فتنه 88 در ایجاد التهاب عمومی، فریب مردم، تحریک به آشوب، بازکردن مسیر احیای خیابانی گروهک‌ها و تمهید اجرای سناریوی سرویس‌های بیگانه ذیل عنوان «تقلب، اسم رمز آشوب» علنی خواهد شد و در آن صورت امثال خاتمی باید به عنوان خائنانی که از نظام مقدس جمهوری اسلامی هتک حرمت کردند و به عنوان جنایتکارانی که باعث کشته‌شدن ده‌ها نفر شدند و خون آنها بر گردن سران فتنه سنگینی می‌کند، مجازات شوند و حداقل مجازات بغی و فساد فی‌الارض و محاربه، اعدام است.

البته توقع دور از واقعی است که تصور کنیم نشریات زنجیره‌ای اجاره دشمن، به جای تصاویر گل و بلبل، یک بار با شجاعت از خاتمی بپرسند و تیتر بزنند که آیا چندین جا در محافل داخلی اصلاح‌طلبان اعتراف کرده ادعای تقلب در انتخابات 88- آن هم با حجم 11 میلیون رأی - دروغ بوده یا نه؟ قطعا نه خاتمی به عنوان کسی که تا به امروز در پازل نقشه دشمن پاگذاشته، آنقدر مروت دارد که از سر صداقت و با صدای بلند با مردم حرف بزند و نه نشریات اجاره‌ای اجازه دارند چنین بیانی را تیتر کنند.

وقتی عضو سازمان تروریستی را فعال حقوق کودک جا می‌زنند 

رسانه‌های ضد انقلاب پس از بازداشت یک عضو گروهک تروریستی منافقین در تبریز، او را فعال حقوق کودک جا زده و برای وی مظلوم‌نمایی کردند!

به گزارش رجانیوز، رسانه‌های ضد انقلاب مدتی است بر روی فردی به نام «سعید-ش» که در تبریز دستگیر شده با عنوان «فعال حقوق کودک» مانور خبری داده و جمهوری اسلامی را متهم به برخورد با فعالان حقوق کودک می‌کنند.اما بنابر اعلام منابع آگاه قضایی و امنیتی، فرد دستگیر شده نه فعال حقوق کودک، بلکه دارای روابط گسترده با سازمان منافقین بوده است.

وی پس از آن که طی 4 سال گذشته به صورت علنی در صفحه فیس‌بوک خود و برخی جلسات به تبلیغ سازمان پرداخت، حدود 2 سال قبل از طریق مرز زمینی به ترکیه رفت و در آنجا با چند نفر از اعضای کادر و همچنین اعضای رده بالای منافقین دیدار داشت و در مدت سکونت خود در ترکیه در منزل آنان اقامت می‌کرد. «سعید-ش» از چندی پیش با دستورالعمل‌های دریافت شده از سازمان و طبق برنامه‌ریزی به ایران بازگشته بود.

پس از بازگشت به ایران، مدت‌ها مکان سکونت وی نامعلوم بود و حتی دوستان صمیمی وی نیز اطلاعی از محل سکونت وی نداشتند. او در این مدت صریحا به بسیاری از دوستان و اقوام خود گفته بود که نیروی سازمان است و وظیفه تشکیلاتی بر عهده وی گذاشته شده است.
می‌گویند پیرمردی وقتی فرشته مرگ را دید خود را به کودکی زد و شست خود را در دهان گذاشت که مثلا دارد شیر می‌خورد. حال حکایت سازمان تروریستی منافقین است که اعضای آن با وجود ترور 17 هزار نفر، خود را مدافع حقوق بشر و حقوق کودک و... جا می‌زنند. جالب اینکه شیرین عبادی - از عناصر سلطنت‌طلب فراری- نیز نامزدی خود برای جایزه به اصطلاح صلح نوبل را مدیون سازمان منافقین و کسانی چون کریم بغدادی و... است.

ورود کیهان به نهاد ریاست جمهوری ممنوع شد

مسئولان ذی‌ربط در نهاد ریاست جمهوری، توزیع روزنامه کیهان در این نهاد را ممنوع کردند.

این مسئولین ضمن تماس خواستار قطع سهمیه ارسالی کیهان به نهاد ریاست جمهوری شدند و این در حالی است که روزنامه کیهان طی چند دهه اخیر مانند سایر روزنامه‌ها به نهاد مذکور ارسال و توزیع می‌شد. مسئولان مذکور همچنین خواستار قطع ارسال کیهان عربی و انگلیسی شده‌اند.

عجیب اینکه پیش از این خبرهایی مبنی بر تهیه بولتنی جهت‌دار - و بعضا تحریف‌آمیز- درباره نشریات منتقد دولت منتشر شده بود.
مسئولان ذی‌ربط نهاد ریاست جمهوری توضیح نداده‌اند که کدام نگرانی باعث ممنوعیت توزیع کیهان در سطح این نهاد شده و آیا قرار است آن مجموعه کاملا کانالیزه شود؟!

*آرمان 

 دلیل حضور آزاده اردکانی در ریاست‌جمهوری

شنیده شد که یک منبع آگاه در واکنش به برخی از اخبار منتشرشده مبنی بر اینکه اخیرا آزاده اردکانی، رئیس اسبق موزه ملی به نهاد ریاست‌جمهوری بازگشته است، گفت: آزاده اردکانی کارمند رسمی دولت است. ایسنا نوشت؛ این منبع آگاه اظهار کرد: این شخص کارمند دولت است که پیش از این در سازمان میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مشغول به کار بوده و در اواخر دولت دهم به درخواست مدیران وقت از میراث‌فرهنگی به نهاد ریاست‌جمهوری منتقل شده است. وی بیان کرد: اخباری مبنی بر اینکه وی اخیرا به نهاد بازگردانده شده صحت ندارد و او کارمند نهاد ریاست‌جمهوری است. این منبع آگاه در پاسخ به سوالی تأکید کرد: چنانچه پرونده قضایی درخصوص وی دردست رسیدگی باشد، ربطی به دولت یازدهم ندارد.
 
ادامه روند تفکیک جنسیتی در دانشگاه علامه

شنیده شد که رئیس دانشگاه علامه طباطبایی از ادامه روند تفکیک جنسیتی در دانشگاه علامه خبر داد و گفت: تحقیقاتی در رابطه با نتایج تفکیک جنسیتی در دانشگاه آغاز کرده‌ایم و تا زمان اعلام نتایج تحقیقات، روند گذشته ادامه می‌یابد. حسین سلیمی ا فزود: طرح تفکیک جنسیتی برنامه‌ای است که در یک دانشگاه بزرگ کشور اجرا شده و برای تصمیم‌گیری در رابطه با آن باید این مساله را ارزیابی علمی کنیم. وی اظهار کرد: برای ارزیابی این طرح، مطالعاتی از 4 ماه گذشته آغاز شده که درحال حاضر نیز ادامه دارد زیرا کارشناسان این طرح برای اعلام نتیجه فرصت بیشتری خواسته‌اند و قرار است پس از بررسی‌های لازم نتایج را به من اطلاع دهند.
 
پسرم از بیکاری به‌ تندروها پیوست!

شنیده شد که پدر عمر چچنی (شیشانی)، یکی از فرماندهان ارشد داعش که در سوریه می‌جنگد گفته است که پسرش با تربیت مسیحی بزرگ شده و به این دلیل به شبه‌نظامیان افراطی روی آورده که نتوانسته کاردیگری پیدا کند! انتخاب نوشت؛ عمر چچنی ۲۸ساله، زاده گرجستان است و بنابر گزارش‌ها فرماندهی داعش در جبهه شمال سوریه را برعهده دارد. او با ریش بلند قرمزرنگ و کلاهی که معمولا به‌سر دارد، در بسیاری از عکس‌ها و فیلم‌های منتشرشده توسط داعش به‌راحتی قابل شناسایی است. تیمور باتیراشویلی، پدر عمر چچنی به بی‌بی‌سی گفته است که درحال حاضر هیچ ارتباطی با پسرش ندارد. او می‌گوید پسرش بعد از آنکه حدود شش سال پیش ارتش گرجستان را به دلایل پزشکی ترک کرده، نتوانسته کاری پیدا کند و به همین دلیل جذب گروه‌های افراطی شده است.
 
توافق یک میلیاردی شرکت آمریکایی با ایران

شنیده شد که به‌دنبال کاهش تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران و همزمان با مذاکرات هسته‌ای تهران و شش قدرت جهانی، یک شرکت آمریکایی با ایران یک توافق زیست‌محیطی به ارزش 175/1 میلیارد دلار امضا کرد. انتخاب نوشت؛ این شرکت آمریکایی با امضای توافق ابتدایی انرژی زیست‌محیطی در ایران، مبلغ 175/1 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کرده است که یک پروژه نادر مشترک تجاری است که با هدف تبدیل زباله و فاضلاب به انرژی برق شکل گرفته است. به گزارش خبرگزاری فرانسه، این شرکت زیست‌محیطی در کالیفرنیا قصد دارد روزانه ۲۵۰ مگاوات برق با استفاده از سوزاندن زباله و پردازش جلبک و نمک و فاضلاب تولید می‌کند. سخنگوی شرکت «ورلد اکو انرژی» می‌گوید: این پروژه در جنوب‌غربی استان چهار محال و بختیاری باعث ایجاد ۶۰۰ تا ۷۰۰ شغل جدید می‌شود که ۸۰ درصد این اشتغالزایی برای مردم محلی خواهد بود.
 
افشای هویت ابوبکر البغدادی از سوی اسنودن

شنیده شد که ادوارد اسنودن، افشاگر معروف اسناد اطلاعاتی آمریکا فاش کرد که ابوبکر البغدادی نتیجه همکاری اطلاعاتی آمریکا، انگلیس و رژیم‌صهیونیستی است. ادوارد اسنودن فاش کرد: همکاری میان این سه سازمان شرایط را برای ظهور پدیده‌ای به نام دولت اسلامی عراق و شام (داعش) فراهم کرد. بنا به گفته اسنودن همکاری میان آژانس‌های امنیتی و جاسوسی این سه باعث شده تا شبکه‌ای تروریستی به‌نام داعش شکل بگیرد که توانایی جذب افراد تندرو و افراطی از سراسر جهان را داشته باشد. به استناد مطالب فاش شده توسط اسنودن این طرح براساس نقشه‌ای از پیش طراحی شده با نام «لانه زنبور» اجرا شده است که از نقشه‌های پیشین سازمان اطلاعات انگلیس برای حمایت از اسرائیل بوده است. این نقشه توسط آژانس امنیت ملی آمریکا و دو هم‌پیمان آن اجرا شده و براساس آن مقرر شده تا دینی جدید با نشانه‌ها و نمادهای اسلامی شکل بگیرد. 
 
پسر پله بازداشت شد 

شنیده شد که پلیس برزیل «ادسون چولبی دو ناسیمنتو ادینیو»، پسر پله را که در ماه مه به‌دلیل پولشویی حاصل از فروش موادمخدر به 33 سال زندان محکوم کرده بود، بازداشت کرد. پسر پله یک ماه و نیم قبل در منطقه سانتوس دستگیر و به دادگاه فراخوانده شده بود اما به قید وثیقه آزاد شده بود. تابناک نوشت؛ ادینیو که یکی از هفت فرزند پله است در سال 2005 برای نخستین‌بار در ارتباط با دادوستد موادمخدر دستگیر شد. در آن زمان وی هرگونه ارتباط با شبکه‎های قاچاق موادمخدر را منکر شد اما تائید کرد، معتاد است. پلیس از مدت‌ها قبل کار روی این پرونده را آغاز کرده و حتی یکصد اتومبیل را طی عملیاتی توقیف کرده است.
 
ميرمحمود موسوي: وضعيت برادرم خوب است 

شنیده شد که ميرمحمود موسوي برادر ميرحسين درباره آخرين وضعيت برادرش ميرحسين موسوي گفته است؛ از نظر روحي خيلي خوب و از نظر جسمي نياز به رسيدگي دارد و از نظر پزشكي بايد بيشتر مورد توجه باشد. شرايط حصر تاثير جسمي داشته است. اخبار را به ناچار از طريق تنها وسيله خبري يعني صداوسيما كه در اختيارشان گذاشته‌اند دنبال مي‌كنند. ‌ملاقاتم دوهفته بعد از انجام آنژيوگرافي وپس ازگذشت21ماه انجام شدوضعيت خانم رهنورد هم از نظر روحي خوب ديدم، ولي شرايط جسمي ايشان متاثر از شرايط حصر است و نيازمند اين است كه از نظر پزشكي، توجه بيشتري به ايشان بشود. هرچند كه مقامات امنيتي به ما مي‌گويند كه رسيدگي مي‌كنيم، منتها من اعتقاد دارم كه بايد دسترسي بيشتر و بهتري به امكانات پزشكي داشته باشند. 
 
آب دزدي در ايلام! 

شنیده شد که ‌مديرعامل آبفاي ايلام گفت: استفاده غيرمجاز از آب يا به عبارت دقيق‌تر سرقت آب در ايلام بيداد مي‌كند. داراب بيرانوند افزود: در حال حاضر بيش از 96 درصد از منابع آب در كشاورزي مصرف مي‌شود. ایسنا نوشت؛ تعرفه آب كشاورزي صفر است و در شرايطي كه بايد به ازاي هر متر مكعب آب سه دلار درآمد حاصل شود، اين رقم در كشور ما كمتر از يك دهم دلار است و همچنين در حالي كه در مقابل هر متر مكعب آب به صورت استاندارد بايد 2 هزار گرم محصول توليد شود در كشور ما 700 گرم توليد مي‌شود و بهبود اين شرايط نيازمند عزم ملي است. 

*جمهوری اسلامی 

* گروه تروريستي داعش اولين مجله اينترنتي و كاغذي خود را با نام "دابق" و به دو زبان عربي و انگليسي منتشر كرد. به گزارش ايسنا به نقل از خبرگزاري براثا، داعش، اين نشريه را بدون اينكه محل چاپ آن را اعلام كند منتشر كرد، نسخه اينترنتي اين نشريه براي مخاطبان خاص ارسال شده و نسخه كاغذي نيز در برخي مناطق سوريه و عراق منتشر شده است. اين نشريه در50 صفحه است كه نسخه اينترنتي آن به زبان انگليسي و با كيفيتي حرفه‌اي تهيه شده است. اين نشريه در نگارش و تدوين از ديگر نشريه‌هاي هم سنخ خود متمايز است و سطح آن از نشريه‌هاي وابسته به مخالفان سوري بالاتر است. 

وجه تسميه اين نشريه يعني واژه "دابق" به منطقه "مرج دابق" در شمال استان حلب سوريه برمي گردد و اشاره‌اي تاريخي دارد به جنگ مرج دابق در زمان عثماني‌ها كه در آن سپاه عثماني به رهبري سلطان سليم اول توانست نيروهاي مماليك را شكست دهد و عثماني‌ها پس از آن توانستند سوريه و ساير كشورهاي عربي را به مدت چهار قرن تحت تصرف خود در آورد. برروي جلد اولين شماره از اين مجله به زبان انگليسي جمله "بازگشت خلافت" نوشته شده كه هدف از اين كار انتشار افكار اين گروه درباره حكومت‌داري و خلافت اسلامي است. اين نشريه بيشتر از آنكه داخلي باشد يك نشريه جهاني است كه هدف آن ترويج بين‌المللي افكار گروه مذكور است.

* با مطرح شدن نام ابوبكر بغدادي بعنوان خليفه مسلمين، نبيل نعيم، يكي از سلفي‌ها مصري در گفت وگو با كانال ماهواره‌اي "البلد" نكات مهمي را درباره رهبر گروه تروريستي داعش فاش كرد. نبيل نعيم مي‌گويد: ابوبكر بغدادي با نام اصلي "ابراهيم عواد البكري" مدتها در زندانهاي آمريكا در عراق به سر برد اما ناگهان آمريكايي‌ها در سال 1385 و درحالي كه در آن زمان هيچ فردي مورد عفو آمريكايي‌ها قرار نمي‌گرفت،‌ او را آزاد كردند. او پس از آزاد شدن به ابومصعب زرقاوي پيوست و آمريكايي‌ها يك ماه پس از آزادي البغدادي توانستند مقر زرقاوي را بمباران كنند و رهبر القاعده در بلاد الرافدين را بكشند. 

اين فرد سلفي مي‌افزايد: البغدادي 20 الي 30 ميليون دلار براي راه‌اندازي گروه تروريستي داعش براي نابودي تشكيلات القاعده در عراق هزينه كرد. او هر جا كه مي‌رفت و با فرماندهان نظامي القاعده در عراق ملاقات مي‌كرد، آمريكايي‌ها ساعتي بعد آنجا را بمباران مي‌كردند، به همين دليل است كه القاعده به داعش با ديده شك نگاه مي‌كند. آنها (داعش و القاعده) در ابتداي كار قصد متحد شدن را داشتند ولي ديديم سرانجام با يكديگر درگير شدند. نبيل نعيم مي‌افزايد: من مدتي در زندان بودم و وقتي آزاد شدم محتاج يك لقمه نان بودم ولي همه ديدند كه يك مرتبه البغدادي صاحب ميليون‌ها دلار شد و 600 الي 700 خودروي شاسي بلند به دست آورد. 

همه اين اموال توسط قطر براي داعش هزينه مي‌شد و تركيه در تسليح آنها نقش ايفا مي‌كرد. هدف از اين كار از بين بردن القاعده در بلاد الرافدين بود و ايجاد تشكيلاتي كه بتوانند آن را براي رسيدن به اهداف خود كنترل كنند.آمريكايي‌ها با داعش توانستند به سراغ بشار اسد بروند و با او بجنگند و اكنون در عراق بوسيله داعش درحال پياده كردن نقشه‌هاي خود هستند.

*قدس

تکذیب شایعه‌ ویروس درنوشابه‌ ها

باشگاه خبرنگاران: دکتر ایمانیه - رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز - گفت: تمام اخباری که بتازگی در شبکه‌های اجتماعی در خصوص عوارض شدید یکی از مارکهای نوشابه و به نقل از ریاست بیمارستان نمازی شیراز قید شده، کذب محض است و هیچ موردی نیز در خصوص ابتلا به عوارض خطرناک ناشی از مصرف نوشیدنی‌ها یا کالباس در هیچ یک از مراکز درمانی استان فارس گزارش نشده است.

برزیل شلوغ شد

ایسنا: 20 هزار هوادار برزیلی که در ریودوژانیرو برای دیدن بازی تیمشان برابر آلمان جمع شده بودند، پس از پایان مسابقه شورش کردند. هواداران خشمگین برزیل همچنین پرچمهای کشورشان را آتش زدند.

ماجرای چاپ اسکناس برای بانک مسکن

ایسنا: احمد مجیدی- معاون وزیر راه و شهرسازی- در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل راه و شهرسازی جنوب کرمان با گلایه از اینکه در گذشته بانک مرکزی اسکناس چاپ کرد و به بانک مسکن داد و این امر باعث ایجاد تورم کنونی شده است، گفت: دولت در گذشته 50 هزار میلیارد تومان خط اعتباری بانک مرکزی را در اختیار بانک مسکن قرار داد؛ یعنی بانک مرکزی اسکناس چاپ کند به بانک مسکن بدهد تا این بانک تسهیلات 25 تا 30 میلیون تومانی به مردم بدهد.

 انتقاد از هزینه ازدواج فرزند یک نماینده

خبرگزاری دانشجو: سید علیرضا مرندی یکی از اصلی‌ترین متولیان سیاست و قانون کنترل جمعیت در دهه هفتاد در پاسخ به این پرسش که بزرگترین راهکار برای بیرون آمدن از اوضاع فعلی جمعیت چیست؟ گفت: من معتقدم ما اصل قضیه را رها کردیم؛ چرا هنوز ازدواجها تا این اندازه مجلل است؟

در چند هفته اخیر فرزند یکی از نمایندگان مجلس ازدواج کرد و نماینده‌ای خبر داد که در این مراسم 100 میلیون تومان هزینه شده است! چند جوان با این هزینه می‌توانستند ازدواج کنند؟ وی افزود: وقتی من وزیر بودم در زمان ازدواج فرزند خود من کسی از همسایه ها و محافظان من نفهمیدند، در منزل من مجلس عروسی برپاست. 

تکذیب مصاحبه «فریدون» علیه «حجاریان»

ایرنا: محمدرضا صادق مشاور رسانه ای رئیس جمهور در خصوص اخبار منتشر شده درباره اظهار نظر برادر رئیس جمهور در مورد «سعید حجاریان» گفت: آقای فریدون اساسا هیچ مصاحبه ای با رسانه ای انجام نداده است.

چرا اتباع غیرمجاز به ایران بر می گردند؟

جهان: سیدحسین نقوی‌ نماینده مجلس با اشاره به جلسه کمیسیون امنیت ملی با وزیر کشورگفت: رحمانی فضلی با بیان اینکه اتباع افغانی غیرمجاز پس از بازداشت و اخراج دوباره به کشور بازمی‌گردند، علت این موضوع را عدم کنترل مرزها از سوی کشورهای شرقی هم مرز با ایران دانست.

انتقاد از بلاتکلیفی 3ساله یک پرونده

تسنیم: اکبر خزایی مربی و داور بین المللی بدنسازی و تناسب اندام کشورمان با اشاره به اینکه مطالبه از پزشکی قانونی برای بررسی اجساد ورزشکاران فوت شده بر اثر مصرف مواد نیروزا 3 سال است بی پاسخ مانده است، گفت: شرح عوارض داروهای نیروزا چند کتاب می‌شود.

 ‌راه‌اندازی‌تلویزیون‌اینترنتی

ایسنا: داود زارعیان مدیرکل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران از آمادگی شبکه مخابراتی کشور برای راه‌اندازی تلویزیون اینترنتی خبر داد و گفت: در صورت دریافت مجوز توسط سازمان صدا و سیما ارایه این سرویس به متقاضیان انجام می‌شود.

کردوانی: تهران آب ندارد

مهر: پروفسور پرویز کردوانی پدر کویر شناسی ایران با اشاره به بحران آب در تهران گفت: دیگر هیچ منبع آبی وجود ندارد که بتوان آن را به سوی تهران روانه کرد. اگر چه مسؤولان منابع آب بسیاری از شهرها و استانهای اطراف را برای تهران هزینه کردند و موجب خشکسالی در این مناطق شدند، باز هم تهران از تمام مناطق دیگر به دلیل سوءمدیریت منابع آب و همچنین مصرف آن از تمام دیگر مناطق کشور تشنه تر است.

آمریکا فرزندم را ربوده‌است

قدس آنلاین: «سلزنیوف» نماینده دومای روسیه اعلام کرد، فرزندش احتمالا برای مبادله با اسنودن افشاگر جاسوسی اطلاعاتی آمریکا ربوده شده است. فرزند این نماینده در حالی که قصد بازگشت به روسیه را داشته در فرودگاه بین المللی ماله پایتخت مالدیو توسط نیروهای اطلاعاتی آمریکا بازداشت شده است.

پورمحمدی: کار ما نیست

خانه ملت: پور محمدی وزیر دادگستری با اشاره به تذکر تعدادی از نمایندگان مبنی بر لزوم اجرایی کردن ممنوع الخروجی سید محمد خاتمی گفت: وزارت دادگستری برای کسی حکم ممنوع الخروجی صادر نمی کند.

تکذیب شهادت نیروهای سپاه در عراق

ایسنا: امیرعبداللهیان معاون وزیر خارجه کشورمان شهادت نیروهای سپاه پاسداران ایران در عراق را تکذیب کرد و گفت: در داخل عراق هیچ نظامی ایرانی شهید نشده است.

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
درباره ما
سایت جاب یاب در بهمن ماه سال 90 تاسیس شد ه است فقط اخبار استخدامی را متشر می کند...و هیچ نوع مسئولیتی در قبال اطلاعات مندرج در سایت نخواهد داشت پشتبانی سایت:09170389940
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • موضوعات

 • اخبار
 • فرصت هاي شغلي و استخدام
 • مراکز کاریابی و استخدام شهرهای ایران
 • اخبار استخدامی استان ها
 • استخدام براساس سطح تحصیلات
 • استخدام سازمان و ارگان ها
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 13926
 • کل نظرات : 1881
 • افراد آنلاین : 10
 • تعداد اعضا : 5638
 • آی پی امروز : 33
 • آی پی دیروز : 325
 • بازدید امروز : 83
 • باردید دیروز : 5,073
 • گوگل امروز : 2
 • گوگل دیروز : 65
 • بازدید هفته : 17,812
 • بازدید ماه : 50,294
 • بازدید سال : 355,283
 • بازدید کلی : 19,564,517
 • کدهای اختصاصی
  استخدام بازار کار نیازمندیها جاب یاب ای استخدام نیازمندیهای استخدام نیازمندیهای همشری نیازمندیهای خبر جنوب نیازمندیهای خراسان نیازمندیهای استخدام بازار کار امروز